OBOZY/PÓŁKOLONIE

Zapraszamy na kolejną edycję półkolonii CARIBBEAN ADVENTURE.

Młodzi uczestnicy świetnie się bawią a jednocześnie uczą języka angielskiego wraz z “native’ami” oraz próbują swoich sił na kotłach karaibskich.

Liczba miejsc OGRANICZONA!

Wszystkie zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim!

Terminy:

 I termin:  15-19 lipca 2024

II termin: 29 lipca  – 02 sierpnia 2024

III termin: 05-09 sierpnia 2024

Miejsce:

 Sp. 48 w Gdyni Chwarznie, ul. Jowisza 60

Godziny:

9.00 – 16.00  (opieka od 7.30 – 17.00)

Koszt :

899 zł z wyżywieniem

          Zaliczka* 400zł płatna do 15 maja 2024
(* w razie rezygnacji bezzwrotna)

Pozostała kwota płatna do 15 czerwca 2024

Zniżki:

1) 25 zł za wpłacenie całej kwoty do 15 maja 2024
2) 40 zł dla uczniów: – AmberShire
3) 30 zł dla uczniów:
– SP. 48 w Gdyni
– SP. 37 w Gdyni
– SP. 47 w Gdyni
– Gdyńska Szkoła Społeczna
– Pierwsza Szkoła Społeczna
4) 30 zł zniżka dla rodzeństwa (na drugie dziecko)

Zniżki nie łączą się (2-4).

Dane do przelewu:

Nr konta: 79 1050 1764 1000 0090 6916 5729

Agnieszka Mold
AmberShire Centrum Kulturalno-Językowe
ul. Temidy 4
Gdynia 81-601

WAŻNE:   Bardzo prosimy o tytuł wpłaty:  półkolonie, termin, imię i nazwisko dziecka

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:

607-782-696,

lub

kolonie@ambershire.pl

Zapisz się!

 

PROGRAM PÓŁKOLONII 2024

Półkolonie AMBERS nakierowane są na szeroko pojętą edukację językowo – muzyczną w oparciu o nowoczesne metody pracy z młodym człowiekiem oraz z wykorzystaniem unikalnych w skali Polski Kotłów Karaibskich.

Jesteśmy inspirowani pedagogiką Marii Montessori, której nadrzędnym celem jest „pójście za dzieckiem” i towarzyszenie mu w jego rozwoju psycho-fizycznym.  Dlatego też wszystkie aktywności, od momentu „przekroczenia progu placówki”, są prowadzone w języku angielskim na tyle, na ile pozwoli na to komfort psychiczny oraz bezpieczeństwo dziecka.

Każda aktywność jest dokładnie przemyślana, tak by w sposób naturalny uczestnik mógł „zanurzyć się w języku” i doświadczyć go tak jak dzieci na podobnych zajęciach w Wielkiej Brytanii.

Tym razem wyruszamy do odległych i egzotycznych wysp karaibskich. Wspólnie poszukamy skarbów ukrytych przez piratów, będziemy budować szałasy, zatańczymy w barwnym karnawale, odkryjemy tajemniczą wysepkę ptaków a na koniec zagramy w prestiżowym festiwalu muzycznym Panorama. Wszystko prowadzone w języku angielskim.

Temat zainspirowany naszą tegoroczną podróżą do mekki kotłów karaibskich – Trynidad i Tobago.

KADRA:

Największym atutem jest profesjonalna kadra z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu zarówno zajęć językowo- muzycznych, ale również w organizacji półkolonii i obozów. Wśród kadry są native speakerzy (Anglia), wychowawcy, którzy również są profesjonalnymi lektorami języka angielskiego, poruszającymi się w alternatywnych i nowoczesnych sposobach nauczania angielskiego jako obcego.

Gość specjalny – odwiedzi nas Samuel Mold – mistrz świata w grze na kotłach karaibskich.

WYŻYWIENIE:     Obiad, napoje, przekąski

MIEJSCE:

Do naszej wyłącznej dyspozycji jest całe jedno skrzydło w SP 48 w Gdyni. Warunki są bardzo komfortowe, korzystamy ze wszystkich przestrzeni sportowo zabawowych znajdujących się na terenie otwartym szkoły. Lokalizacja szkoły pozwala nam również korzystać z pobliskiego lasu w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a także pobliskich parków oraz placów zabaw. Każdego dnia udajemy się do innej części spokojnej dzielnicy, jaką jest „nowe Chwarzno”.

Jest to doskonały moment na zapoznanie się ze szkołą wszystkich przyszłych małych uczniów tej placówki 😉.

PÓŁKOLONIE ZGŁASZANE DO KURATORIUM OŚWIATY.

RAMOWY PLAN DNIA

7:30-9:00 – zbiórka 

(czas wolny zorganizowany – pod nadzorem wychowawców, dzieci w tym czasie mogą bawić się w swoim gronie, korzystając z różnych pomocy dydaktycznych. Mogą korzystać z dostępnych sprzętów sportowych typu bilard, piłkarzyki, tenis stołowy, rzutki, , playstation , jest też przestrzeń na wspólne zabawy integracyjne)

9:00 – 9;30 – wprowadzenie w temat dnia

Każdego dnia, w oparciu o zabawy językowe oraz muzykę jest przedstawiany plan przygód na dany dzień, jest również wprowadzane słownictwo języka angielskiego związanego z danym tematem dnia

9;30   drugie śniadanie 

10:00 -11.30  zajęcia muzyczne,  językowe/ arts and crafts

Dzieci są dzielone na  grupy wiekowe  (po max 15 osób), w tym samym czasie są prowadzone zajęcia gry na kotłach karaibskich, zajęcia języka angielskiego w oparciu o gry i zabawy oraz arts and crafts.

11;30 – 13;30     zajęcia praktyczne / wyjście w teren

Codziennie wychodzimy na dwór, wyjście jest zawsze związane z jakimś zadaniem, które trzeba wykonać w języku angielskim, np. podchody, budowanie szałasów czy zajęcia sportowe na szkolnych boiskach.

13;30-14;30 obiad

14;30 – 16:00 drugi blok       zajęcia muzyczne, językowe/ arts and crafts

16;15 -17:00 odbiór dzieci

————————————————————————————————————————————–

W ramach zajęć gry na Kotłach Karaibskich, dzieci poznają podstawowe elementy związane z grą na tych unikalnych w skali Polski instrumentach. Uczą się podstawowej skali, na bazie której jest skomponowany autorski utwór.

W ramach zajęć językowych (język angielski)/ arts & crafts dzieci zapoznają się ze słownictwem oraz zwrotami związanymi z tematyką dnia, np. nazwy państw, transport, ocean, części statku, itp.; uczą się piosenki tygodnia. Wprowadzanie i przyswajanie słownictwa jest na bazie różnych zabaw i gier ruchowych a także w oparciu o prace artystyczne, plastyczne, techniczne.

lato AMBERS 2023

lato AMBERS 2014